omnie3

O mnie

omnie5

 Gotowe 2int4

omnie4

 

 

Witaj! Nazywam się Tomasz Czyba. Znany jestem również jako Tommy Harevis.

Jestem pasjonatem, który stara się wykorzystać muzykę do wyrażenia przeżywanych uczuć oraz fascynacji życiem, światem i ludźmi.

Swoją twórczość koncentruję na muzyce instrumentalnej, relaksacyjnej, terapeutycznej, etnicznej i filmowej.

Moją specjalnością są etniczne flety z wielu krain świata, które kolekcjonuję i wykorzystuję w trakcie nagrań i koncertów. Więcej o instrumentach ...

Komponuję muzykę w oparciu o uczucia i inspiracje, które przychodzą z poezji, podróży, obrazów i opowieści. Staram się, aby moja muzyka zgodnie z intencją jak najczulej docierała do serca odbiorcy, innym razem podrywała do tańca, a czasem nakłaniała do odważnego, dynamicznego działania.

Dbam o to, aby każdy utwór, bez względu na to, czy jest to podkład dla animacji, czy dźwiękowe logo firmy - zawierał w sobie odrobinę "magii".

W podejściu do muzyki korzystam z doświadczenia w pracy z ludźmi jako terapeuta metody Regresing (R). Znane mi są techniki pracy z umysłem, oddechem, podświadomością i stanem regresywnym. Duża część mojej muzyki może być i już jest z powodzeniem wykorzystywana przez naturoterapeutów i masażystów w gabinetach.

Najważniejszym wydarzeniem, które miało wpływ na moją twórczość była podjęta przeze mnie samotna podróż autostopem przez 13 krajów z namiotem i indiańskim fletem w plecaku. Trwała blisko 10 miesięcy, a w jej trakcie uczyłem się muzyki od rozmaitych nauczycieli i realizowałem plan zdobycia po jednym etnicznym flecie z każdego odwiedzanego kraju.

Mam za sobą doświadczenie w pracy w studio radiowym jako prezenter, lektor i realizator dźwięku. Prowadziłem jedyną wówczas w kraju autorską audycję z muzyką relaksacyjną, medytacyjną, new age, i mantr, w której co tydzień przybliżałem słuchaczom wykonawców tych niszowych gatunków.

Na swojej drodze spotykam przedstawicieli starszyzny tradycji indiańskich. Wciąż uczę się od nich i przechodzę rozmaite treningi. Latem 2014 zostałem oficjalnie inicjowany na "Strażnika Dnia" tradycji Majów K'iche z Gwatemali.

Ważnym nauczycielem jest dla mnie Tito La Rosa, któremu dziękuję za całą przekazaną wiedzę. Z radością i pokorą otwieram się na dalsze nauki.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą, zakupu płyt, instrumentów i odwiedzania koncertów. Każde Twoje wsparcie pomaga mi w realizacji artystycznych celów. Pragnę nieustannie podnosić jakość tego, co tworzę i zrealizować marzenia o kolejnych dalekich podróżach wypełnionych muzyką.

Oto wideo z mojego spotkania z najistotniejszym człowiekiem z punktu widzenia mojej twórczości. Japoński Mistrz muzyczny KITARO (Masanori Takahashi) wraz z właścicielem wydawnictwa Domo Music Group - Eichi Naito: